Jak rozstrzygać kwestie dotyczące zamówień publicznych, których nie reguluje pzp? Jakie mogą wystąpić nieprawidłowości przy składaniu oświadczenia woli? Na jakich zasadach instytucja może być reprezentowana przez pełnomocnika?
Do przeprowadzania postępowań przetargowych poza ustawą pzp niezbędna jest znajomość przepisów prawa cywilnego. W opracowaniu przejrzyście i szczegółowo zostały wyjaśnione zasady składania oświadczenia woli w formie pisemnej, ustnej i elektronicznej oraz kluczowe kwestie dotyczące: ciężaru dowodu, kar umownych, solidarnej odpowiedzialności, należytej staranności.
Czytelnicy dowiedzą się również, jak zawierać najczęściej stosowane w zamówieniach publicznych umowy: sprzedaży, o dzieło, o świadczenie usług, na roboty budowlane i na sukcesywną dostawę paliw. Autorzy wskazali różnice między rękojmią i gwarancją, które są często mylone, oraz przedstawili warunki skutecznego ustanowienia pełnomocnictwa. Wyjaśnili także, jak poprawnie stosować przepisy kodeksu postępowania cywilnego w odniesieniu do środków ochrony prawnej. Publikację wzbogacają liczne przykłady i wskazówki dla obu stron postępowania o udzielenie zamówienia.
Trzecie wydanie książki uwzględnia zmiany wprowadzone ostatnią nowelizacją pzp oraz najnowsze orzecznictwo KIO i sądów cywilnych. Ponadto zostały uaktualnione i rozszerzone wzory umów zamieszczone na dołączonej do opracowania płycie CD.