Jakie dokumenty są potrzebne, kluczowe i obligatoryjne, a które tylko fakultatywne?
Czy wystarczy przygotować je w postaci elektronicznej, czy muszą mieć również wersję drukowaną?
Jak je opracować, by nie stały się tylko kolejnym niepotrzebnym dokumentem, ale znalazły realne zastosowanie w praktyce?
Tworzenie regulaminów w działach IT często traktowane jest jako przykry obowiązek. Tymczasem odpowiednio przygotowane i wdrożone procedury, mogą uratować firmę i instytucję od przykrych konsekwencji i kłopotów.
Niniejsza książka pomoże w przygotowaniu wewnętrznej dokumentacji, która uwzględnia wszelkie aspekty funkcjonowania działów IT zarówno w firmach prywatnych, jak i instytucjach publicznych. Autor na konkretnych przykładach omawia m.in. regulaminy pracy zdalnej, klauzule informacyjne oraz dokumenty z zakresu cyberbezpieczeństwa, polityki: prywatności, zarządzania licencjami czy przetwarzania danych osobowych zgodnie z rodo.
Dzięki lekturze tej pozycji czytelnik pozna zasady, które pomogą mu przygotować dokumentację informatyczną tak, by była spójna, kompletna, zrozumiała i zgodna z prawem. Dowie się też, jak sprawnie przeprowadzić audyt, szybko stworzyć praktyczny zbiór przepisów i odpowiednio go wdrożyć. Jest to publikacja, która z pewnością ułatwi zarządzanie organizacją w zakresie informatycznym i pomoże wyjść poza utarty schemat "kopiuj - wklej - wydrukuj".