Kochamy książki!

Kochamy książki i nie tylko!

Książki

Czy mamy czas czytać książki?

Można odnieść wrażenie, że wielokrotnie brakuje nam czasu na książki. Czy jest to coś, co można w jakiś sposób usprawiedliwić? Można przypuszczać, że jest to kwestia, w przypadku której pojawiają się różne opinie.

Różne przypadki

Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, że w naszym życiu zdarzają się różne sytuacje. Czasem naprawdę trudno jest znaleźć czas na czytanie książek lub cokolwiek innego. Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że literatura nie jest czymś bez znaczenia. Literatura ma wprost ogromne znaczenie.

Zresztą wystarczy pomyśleć sobie o zaletach czytania książek. Wydaje się, że jest to temat, w przypadku którego należy spodziewać się przeróżnych odpowiedzi i nie ma w tym niczego dziwnego. Wystarczy powiedzieć, że czytanie zwiększa inteligencję. Wydaje się, że inteligencja to coś, co wzbudza duże emocje. Automatycznie może wydawać się, że ktoś uważany jest za osobę mądrą/głupią (w zależności od kontekstu). Niemniej jednak nie należy myśleć w taki sposób. Inteligencja to bardzo szerokie pojęcie. W życiu codziennym możemy stykać się z różnymi nieprzyjemnymi zdarzeniami. Co więcej, czasem dochodzi do sytuacji, których zwyczajnie nie dało się przewidzieć. Przy niespodziewanych problemach znaczenie ma właśnie inteligencja. Można to nazywać choćby sprytem, ale warto patrzeć na to właśnie przez pryzmat inteligencji. Ciekawe jest też np. to, że czytanie pomaga zasnąć. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że problemy ze snem to temat, o którym słyszy się wiele.

Na naukę nigdy nie jest za późno

Wydaje się, że często mamy okazję usłyszeć o tym, iż na naukę nigdy nie jest za późno. To istotne, ale jeszcze ważniejsze jest to, żeby nie kończyło się na słowach. W końcu wszystko sprowadza się do czynów. Poza tym oczywiście jest to temat, który nie tyczy się wyłącznie książek. Nauka jest istotna niezależnie od okoliczności.

Dobrze też pamiętać o tym, że czasem tak naprawdę wystarczy sobie pewne rzeczy przypomnieć. Najlepszym tego dowodem określenie rodzajów literackich, z jakimi mamy do czynienia. Rodzaje literackie to temat, który może dla wielu osób brzmieć obco, ale chodzi o lirykę, epikę i dramat. Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym spora część ludzi doskonale kojarzy (ze szkoły) wszystkie rodzaje literackie.

Dobrze jeszcze na koniec wrócić do wspomnianego już wcześniej czasu. Brak czasu to poważny problem, ale czasem rozwiązanie jest stosunkowo proste. Zdarza się, że nie bierzemy pod uwagę, iż z niektórych spraw zwyczajnie można zrezygnować. Warto o tym pamiętać.