Kochamy książki!

Kochamy książki i nie tylko!

Inne

Czym jest trening EMS i gdzie się na niego zapisać?

Czym jest trening EMS? Jakie daje efekty i gdzie zapisać się na trening EMS? – to pytania, które pojawiają się bardzo często w wyszukiwarce internetowej. Ty również chciałbyś poznać na nie odpowiedzi? W takim razie koniecznie zapoznaj się z treścią poniższego tekstu, gdyż może dostarczyć Ci wielu przydatnych informacji!

Trening EMS – co to takiego?

Trening EMS to skrót od angielskiego ElectricalMuscleStimulation, co w tłumaczeniu na język polski oznacza trening oparty na elektrostymulacji mięśniowej. To stosunkowa nowa metoda treningowa, która wykorzystuje impulsy elektryczne do wywoływania kontrolowanych skurczy mięśni.

Odbywa się to w bezpieczny sposób, przez układ specjalnych elektrod rozmieszczonych na kombinezonie, który trzeba założyć jeszcze przed rozpoczęciem ćwiczeń. Tak naprawdę trening EMS niesie ze sobą wiele korzyści, ale jedną z ważniejszych jest to, że potrafi aktywować praktycznie wszystkie partie mięśni i to w jednym czasie. Tym samym staje się on bardziej efektywny, niż wiele innych metod treningowych, ponieważ aktywuje także mięśnie głębokie, czyli te, które są odpowiedzialne za zdrowie i silne plecy.

Trening EMS – jakie daje efekty?

Trening EMS jest w stanie zapewnić nam wiele różnych efektów, które możemy dostosować do realizowanych celów treningowych, czy swoich potrzeb. To idealny sposób na utratę tkanki tłuszczowej, czy przyśpieszenie metabolizmu. Trening EMS może ułatwić nam też budowanie wymarzonej sylwetki, a nawet niweluje dolegliwości bólowe pleców.

Jakby tego było mało, to warto zauważyć, że to metoda treningowa, która sprawdza się też w rehabilitacji, ponieważ zapewnia szybszy powrót do pełnej sprawności po kontuzjach. Dzięki temu, że w czasie ćwiczeń nie korzystamy z żadnych obciążeń, to nie musimy obawiać się urazów w obrębie stawów.

Trening EMS – gdzie się na niego zapisać?

Trening EMS to bardzo ciekawa metoda treningowa, która sprawdza się jednakowo u kobiet, jak i u mężczyzn w różnym wieku. Jego dobroczynne działanie doceniło już wielu fachowców, więc możemy być pewni, że taka metoda pojawia się w ofercie różnych klubów fitness.

Oczywiście to nie oznacza, że nasz wybór powinien paść na przypadkowy punkt. Musimy pamiętać o bardzo zróżnicowanej jakości usługi i tym, że choć nie brakuje dobrych klubów fitness, to działają też takie, których lepiej się wystrzegać. Najwyższą jakość usług, jak również wsparcie wykwalifikowanych trenerów zapewniają profesjonalne kluby fitness, więc to właśnie na ich usługach powinniśmy się skupić.