Kochamy książki!

Kochamy książki i nie tylko!

Inne

Co warto wiedzieć o wolumetrii twarzy?

Wolumetria twarzy pojawia się w ofercie kliniki medycyny estetycznej, a mimo widać, że wciąż wiele osób nie wie, o jakim dokładnie zabiegu mowa. Ty również masz wątpliwości? Zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż dostarczy Ci przydatnych informacji o wolumetrii twarzy.

Czym jest wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy to profesjonalny zabieg, który polega na modelowaniu oraz korygowaniu kształtu twarzy i to bez użycia skalpela. To całkowicie bezpieczny i bezbolesny zabieg, który wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg wolumetryczny może być wykonany nie tylko na twarzy, ale także w obszarze szyj, czy dłoni i opiera się na wykorzystaniu tkanki tłuszczowej pacjenta, która działa jak wypełniacz i pozwala poprawić kontury twarzy, wysmuklić szyję, czy nawet wyszczuplić podbródek.

Jest ona pobierana, a następnie odpowiednio przygotowywana, by można ją  było wprowadzić we właściwe miejsce za pomocą specjalnej kaniuli. Warto także w tym miejscu wspomnieć, że po zabiegi pacjent nie musi przechodzić rekonwalescencji. Co więcej, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by mógł od razu po zabiegu wrócić do codziennych aktywności.

Jakie są wskazania do wolumetrii twarzy?

Wolumetria twarzy to zabieg, który polecany jest głównie osobom pragnącym zachować młody wygląd i to niezależnie od upływających lat. Dzięki tej metodzie można w szybki i łatwy sposób poprawić swój ogólny wygląd, zwłaszcza że wolumetria twarzy daje prawie natychmiastowy efekt, który utrzymuje się przez około rok. Na pewno wskazaniem do tego zabiegu jest również chęć poprawy elastyczności skóry twarzy, czy jej jędrności, ale nie tylko. Jeśli czujemy, że nasza szyja nie wygląda zbyt korzystnie, to możemy ją wysmuklić właśnie poprzez zabieg wolumetryczny.

Dodatkowo, to właśnie najlepszy sposób na poprawę konturu twarzy, czy wyszczuplenie podbródka. Co ważne, na wolumetrię twarzy mogą zapisywać się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni i to niezależnie od wieku. Jest to dobry wybór jednakowo dla trzydziestolatków, czterdziestolatków, czy nieco starszych osób.