Kochamy książki!

Kochamy książki i nie tylko!

Inne

Matcha to bardzo silny antyoksydant

Matcha to zielona herbata, która jest ceniona na całym świecie za swoje dobroczynne właściwości. Co dokładnie można zyskać na jej piciu? Jakie są najlepsze właściwości matchy? Poniżej przedstawiamy kilka z nich, więc koniecznie się z nimi zapoznaj!

Warto zacząć od tego, że mamy do czynienia z bardzo silnym antyoksydantem, który jest w stanie pomóc przy walce z wolnymi rodnikami. Jak wiadomo, to one odpowiadają za rozwój różnego typu schorzeń. Jeśli zatem będziemy regularnie sięgać po matchę, to ograniczymy ich ilość w organizmie i będziemy mogli cieszyć się dobrym zdrowiem. To jednak nie wszystko, ponieważ to właśnie poprzez picie matchy można przywrócić równowagę w organizmie i spowolnić procesy starzenia się skóry. W takim razie matcha to także gwarancja pięknego wyglądu i to do późnych lat.

Matcha wzmacnia układ immunologiczny

Innym, ale również ważnym aspektem jest to, że ten gatunek zielonej herbaty jest w stanie poprawić funkcjonowanie naszego układu immunologicznego, a nawet wzmocnić go. Duża w tym zasługa tego, że matchazawiera katechiny. Są one nie tylko w stanie poradzić sobie z wolnymi rodnikami, ale także wykazują właściwości antybiotyczne i wzmacniające układ immunologiczny. Wystarczy zatem regularnie sięgać po matchę, a dostarczymy organizmowi znaczne ilości witaminy C, czy A.

Matcha pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu

 Nie sposób pominąć również tego, że matcha jest w stanie ułatwić nam usuwanie toksyn z organizmu. Takie działanie zawdzięczamy temu, że zielona herbata ma w swoim składzie dość spore ilości chlorofilu. Nadaje on nie tylko liściom intensywny zielony kolor, ale także sprawia, że matcha wykazuje właściwości oczyszczające organizm z toksyn.

Matcha wykazuje właściwości uspakajające i relaksujące

 W tradycji chińskiej oraz japońskiej to właśnie matcha jest jednym z ważniejszych środków, które wspomagają utrzymanie spokoju, czy jasności umysłu. Wynika to z obecności L-teaniny, czyli aminokwasu, który pobudza emitowanie fal alfa w mózgu. One oddziałują na nasze ogólne samopoczucie, więc jeśli będziemy sięgali po ten gatunek zielonej herbaty, to możemy zapewnić sobie szybszy relaks, czy nawet wyciszenie skołatanych nerwów.

Na pewno jej picie będzie wskazane przy nadmiernym stresie, ponieważ z pomocą matchy szybko się zrelaksujemy i zapomnimy o troskach dnia codziennego, więc nawet nie będzie problemów z zasypianiem. Warto jednak zauważyć, że matcha nie wywołuje senności, więc można ją spożywać nawet przed podróżą samochodem.