Kochamy książki!

Kochamy książki i nie tylko!

Inne

Jak opanować sztukę tworzenia biżuterii polymerclay?

Zainteresowało Cię tworzenie biżuterii polymer clay? Nie wiesz, jak opanować zasady tworzenia tego typu biżuterii? Możliwe, że nasz tekst ułatwi Ci zadanie, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Biżuteria polymer clay – o czym dokładnie mowa?

Polymer clay to nowoczesny rodzaj utwardzanej glinki modelarskiej na bazie polimeru polichlorku winylu, który znalazł szerokie zastosowanie przy rzemiośle oraz wytwarzaniu przedmiotów artystycznych. Polimer clay ma bardzo dobre właściwości, więc sprawdza się także przy tworzeniu biżuterii, zwłaszcza przy tworzeniu koralików oraz małych form rzeźbiarskich.

Po uformowaniu i utwardzeniu kształty z polymer clay można ciąć, wiercić, a nawet szlifować, więc to surowiec bardzo podobny do tradycyjnych kamieni. Różnicę jednak zauważymy w cenie, ponieważ nowoczesną modelinę można nabyć za niewielkie pieniądze. Z kolei naturalne kamienia nie należą do najtańszych, więc tworzenie z ich biżuterii nie zawsze wychodzi na korzyść.

Warto też zauważyć, że istnieje wiele różnych technik, które pozwalają na mieszanie barw glinek polimerowych, co sprawia, że mamy nieskończone możliwości w zakresie tworzenia własnej biżuterii.

Tworzenie biżuterii polymer clay – jak opanować?

Praca na glince polimerowej jest bardzo prosta, ponieważ opiera się na wykorzystaniu dłoni, wałków i foremek. Mimo wszystko to nie oznacza, że każdy, kto kupi odpowiedni surowiec, już będzie w stanie tworzyć nietuzinkową biżuterię. Do tego potrzeba odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, czy umiejętności.

Dlatego, jeśli będziemy poważnie podchodzili do tego zadania, to lepiej najpierw pomyśleć o udziale w specjalnych warsztatach. To właśnie na nich zostaną nam przybliżone podstawowe zagadnienia związane z tworzeniem biżuterii polymer clay. Przede wszystkim poznamy sposoby kształtowania form, nadawania faktury, czy nawet zasady utwardzania gotowych elementów oraz wykańczania powierzchni.

Warto zauważyć, że stawiając na najlepsze warsztaty, będziemy mieli też szansę stworzyć własną biżuterię od podstaw, zaczynając od kształtowania formy, a kończąc na przygotowaniu zapięcia lub sztyftu, by produkt był gotowy do noszenia.

Kurs tworzenia biżuterii polymer clay – gdzie się na niego zapisać?

Od razu nasuwa się kolejne pytania – gdzie w takim razie zapisać się na kurs tworzenia biżuterii polymer clay? Gdzie powinniśmy się zgłosić? Na pewno nie rozczarujemy się, gdy wybór padnie na najlepszą szkołę złotnictwa, ponieważ to właśnie w niej prowadzone są różnego typu kursy, czy szkolenia.